Заняття з математики



Тема: «Подорож до зірок»
Мета: удосконалювати знання дітей про геометричні фігури, розвивати вміння складати з частин ціле, закріплювати навички кількісної та порядкової лічби, закріпити вміння додавати та віднімати по одному, розвивати мовлення дітей, закріпити знання по темі «Повітряний транспорт», розвивати дрібну та загальну моторику, виховувати акуратність та самостійність.
Обладнання: цифри, картки для гри «Число та цифра», набори геометричних фігур для кожної дитини, макет зоряного неба.
Хід заняття.
1.                Привітання.
Діти, щоб день був сонячним та лагідним, ми повинні привітатися з гостями та один з одним.
2.Артикуляційна гімнастика
3.Повідомлення теми заняття.
Сьогодні на занятті ми з вами відправимось у космос. А який транспорт потрібен нам для подорожі у космос? (Ракета). Ракета що робить (літає) Літає де? (в повітрі) До якого транспорту ракета відноситься? (повітряного)
4.Гра «Збудуємо ракету».
Я запрошую вас побудувати ракету з геометричних фігур. (за столом)
Діти викладають ракету з геометричних фігур за зразком.
Які геометричні фігури ви використали? (Квадрати, трикутники)
Скажіть якого кольору ваша ракета? (Синього, червоного, зеленого і т.д.)
Добре, транспорт у нас вже є. Пора відлітати.
5.Гра «Склади числовий ряд»
Щоб запустити нашу ракету треба порахувати від 1 до 5. (показ цифр)
Діти, ми потрапили на планету де пройшла піщана буря і все засипало піском . Давайте разом спробуємо відшукати, що залишилося під піском. (Діти дістають магніти із зображенням цифр і викладають числовий ряд)
6.Фізкультхвилинка.
Ми у Космосі літаєм
Зараз всі відпочиваєм
Руки вгору, руки вниз
кругом себе обернись
Ми планети підкоряєм
Ну і трішки пострибаєм
7.Гра «Скільки зірок».
Ну що, відпочили? Можемо подорожувати далі ? Починаємо запуск, та летимо.(Діти рахують від 1 до 5)
Діти, подивіться, що ви бачите у космічному просторі? (зірки)
Давайте порахуємо їх.(Відповіді дітей)
А тепер заплющіть очі, відкривайте. Що змінилося? Як це вийшло?(1 зірку відняли).
Знов закрийте очі, відкривайте. Що змінилося? (Зірок стало 5)
Як ми отримали число 5? (до 4 додали 1)
А хто знає коли зірки зникають? (Уранці). І що появляється на небі? (сонечко)
8.  Дихальна гімнастика
9. Дидактична вправа «Число та цифра»
Діти, подивіться у вас на столі є картки, на яких зображені цифри. Нам потрібно прикріпити стільки зірочок, скільки показує цифра.
10. Підсумок заняття.
Молодці, ви добре попрацювали. Але час повертатися додому. Нам потрібно запустити нашу ракету за допомогою зворотної лічби. Давайте порахуємо від 5 до 1.
Ось закінчилась гра,
повертатись нам пора.
Працювали ми завзято,
дуже розумні ви малята.
Ви скажіть тепер мені:
що сподобалось, що ні?
А що саме вам сподобалося?
Давайте попрощаємося з нашими гостями.

Комментариев нет:

Отправить комментарий