Розвиток мовлення



Тема: "Подорож до моря"
 Мета: спонукати дітей підтримувати діалог із дорослими, вступати в ігрову взаємодію з ними. Активізувати в мовленні назви водного транспорту, узагальнююче слово «транспорт». Поповнити словник дітей назвами водного транспорту. Удосконалювати діалогічне мовлення. Розвивати фонетичний слух, мовленнєве дихання, логічне мислення, увагу. Виховувати інтерес до навколишнього життя, бажання займатися разом.
                                                         Хід заняття
1. Привітання.
У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
 Прошу вас, діти, поверніться,
Всі привітайтесь,усміхніться!
2. Артикуляційні вправи.
3. Повідомлення теми.
На сьогоднішньому  занятті ми з вами вирушимо у подорож водними просторами. А помандруємо ми ось на тако­му кораблику. Діти, а що потрібно кораблю для плавання?( вітер, вода).
- У кожного з вас є кораблик. Щоб нашого кораблика  супроводжував вітер, ми підсилимо його своїм подихом. Попрацюємо ротиком.
4. Дихальні вправи.   
Дуємо легенько напіввідкритим ротиком.
Дуємо сильніше,заокруглюючи ротик.
Дуємо на кораблик сильно,витягнувши ротик у трубочку.
Завдяки силі вашого подиху,  ми вирушаємо у мандрівку.
5. Острів «Букви».
(діти називають букви, які розсипані на килимку та придумують слова з ними).
Хвилі сильні  враз налетіли,
Букви водичкою сильно залили.
 Давайте букви відшукаєм  і їх ми прочитаєм
6. Острів  «Цікаві картинки».
Діти, погляньте, я знайшла букву! Назвіть її. На нашому острові є картинки, погляньте на них і назвіть, зображення:
називають першу букву,
визначають склад
7. Фізкультхвилинка  «Море»
І ось перед нами море бушує
І хвиля висока здіймається,
до самих небес піднімається (хвилеподібні рухи)
вода солена, водорості зелені,
скачуть весело дельфіни
Підставляють  сонцю спини(долоня на долонці).
 8. Острів «Транспорт»  (придумують речення за картинками)
Щоб кораблик зумів вправно пірнати,
Потрібно нам  транспорт назвати.
9. Острів  «Мандрівники»
(діти позначають фішками, до якого з видів належить транспорт)
10.  Острів  «Розумних корабликів» (читання складів )
Хвилька до берега прибивається,
Цікаві склади  появляються.
10. Релаксація  «Корабель» (мета –розслаблення м’язів рук, ніг, корпусу)
Уявить собі, що ви на кораблі. Качає. Щоб не впасти, розставте ноги ширше і притисніть їх до підлоги. Руки зчепить за спиною. Уявіть, що палуба похитнулася, притисніть до підлоги праву ногу. Випрямися! Розслаб ноги. Палуба похитнулася в інший бік, притисніть до підлоги ліву ногу. Випрямися. Вдих –пауза, видих –пауза.


Комментариев нет:

Отправить комментарий